Description

Gulbenes novada bibliotēka ir Gulbenes novada centrālā bibliotēka,kurai ir svarīga loma vietējā kopienā. Tā piedāvā kultūras, izglītības un brīvā laika pavadīšanas iespējas. Bibliotēka ir metodiskais un konsultatīvais centrs 39 pašvaldības un skolu bibliotēkām. Ik dienu bibliotēka apkalpo ap 250 iedzīvotājus. Mērķa grupas: bērni, jaunieši, pieaugušie un seniori. Bibliotēkā ir 16 darbinieki. Tā piedāvā IT kursus senioriem, ir piedalījusies 3 starptautiskos senioru projektos, 2 no tiem uzņēmusi brīvprātīgos seniorus, kā arī 2 reizes uzņēmusi jauniešus brīvprātīgajā darbā.

Activity description: 

Bibliotēkas darba laiks ir no plkst. 10:00 – 18:00. Brīvprātīgā aktivitāšu laiks varētu būt mainīgs – atkarībā no mērķa grupas, ar ko viņš izvēlas strādāt, un uzdevumiem, ko vēlas veikt.
Brīvprātīgais var strādāt ar bērniem, piedāvājot viņiem dažādas radošas aktivitātes – spēļes, rokdarbus no dažādiem materiāliem, kā, piemēram, papīrs, dabas materiāli u.c., mācīt angļu valodas pamatus vai piedāvāt citas savas iniciatīvas.
Brīvprātīgais var sagatavot informatīvu izstādi par savu valsti (kultūra, vēsture, tradīcijas u.c.), sagatavot prezentāciju par to un rīkot izstādes atklāšanu. Brīvprātīgais ir aicināts dalīties šādā veidā savās personiskajās pieredzēs, stāstīt par saviem vaļaspriekiem, vai ko citu, kas varētu interesēt vietējo kopienu.
Viņš var piedāvāt savu palīdzību praktisku darbu veikšanā, kā piemēram, žurnālu arhivēšanā, palīdzēt sagatavot telpas pasākumiem u.c.
Visos darbos brīvprātīgais saņems bibliotēkas personāla atbalstu.
Bibliotēka var uzņemt brīvprātīgo visa gada garumā.

Logistic conditions: 
Nakšņošanas iespējas: gultasvieta jauniešu internātā. Atkarībā no internāta noslogojuma attiecīgajā laikā, 1-3 personas dala 1 istabu. Koridorā atrodas koplietojamas dušas telpas un tualetes. Katrā stāvā ir koplietojama, labiekārtota un pilnībā aprīkota virtuve ar gatavošanas iespējām. Dvieļi un gultasveļa ir iekļauti naktsmītnes cenā. Iespējamie istabas biedri – citi brīvprātīgie seniori. Ēdināšanas iespējas: darbdienās iespēja pusdienot skolas ēdnīcā vai bistro (3-5 EUR par ēdienreizi), ir iespēja pagatavot ēdienu pašam internāta virtuvē, kā arī 2-7 minūšu gājiena attālumā no darba un nakšņošanas vietām atrodas veikali. Bibliotēka atrodas 10 minūšu gājiena attālumā no naktsmītnes - internāta. Internātā un bibliotēkā pieejams bezmaksas bezvadu internets (WiFi). Bibliotēka atrodas pašā pilsētas centrā. Lai līdz tai nokļūtu, nav nepieciešams sabiedriskais transports. Viss nepieciešamākais (pasts, banka, aptiekas, autoosta, kafejnīcas) atrodas gājiena attālumā. Lai nokļūtu no Rīgas uz Gulbeni, izmantojiet sabiedrisko transportu – autobusu. No Rīgas uz Gulbeni netiek veikti pasažieru pārvadājumi ar vilcienu.
Accommodation photos: 
Profile requested: 

Bibliotēka priecāsies uzņemt brīvprātīgo, kurš ir gatavs darboties gan ar bērniem, gan pieaugušajiem, ir aktīvs komunikācijā, nāk ar savam idejām un iniciatīvu, kā arī ir pozitīvi noskaņots.

Economic Conditions: 

620 €
Norādītās izmaksas ietver: pirms aizbraukšanas sagatavošanu Jūsu valstī, izmitināšanu dalītā istabā (viss iekļauts), apdrošināšanu, brīvprātīgā darba veikšanas vietas un vietējā atbalsta organizēšanu. Cenā nav iekļautas ēdināšanas, starptautiskās ceļošanas un vietējā sabiedriskā transporta izmaksas. Par tām ir atbildīgs pats brīvprātīgā darba veicējs.

780€
Norādītās izmaksas ietver: pirms aizbraukšanas sagatavošanu Jūsu valstī, izmitināšanu dalītā istabā (viss iekļauts), apdrošināšanu, brīvprātīgā darba veikšanas vietas un vietējā atbalsta organizēšanu. Cenā nav iekļautas ēdināšanas, starptautiskās ceļošanas un vietējā sabiedriskā transporta izmaksas. Par tām ir atbildīgs pats brīvprātīgā darba veicējs

990€
Norādītās izmaksas ietver: pirms aizbraukšanas sagatavošanu Jūsu valstī, izmitināšanu dalītā istabā (viss iekļauts), apdrošināšanu, brīvprātīgā darba veikšanas vietas un vietējā atbalsta organizēšanu. Cenā nav iekļautas ēdināšanas, starptautiskās ceļošanas un vietējā sabiedriskā transporta izmaksas. Par tām ir atbildīgs pats brīvprātīgā darba veicējs

postmaster@europeanpathfinders.eu